УПОЗНАЈМО ПАРАЋИН

Ученици 4-1 Основне школе "Аврам Мразовић" Сомбор, Јована Kунић и Јован Рудић, учествовали су са својом учитељицом Татјаном Kолар, као представници града Сомбора и Удружења сомборских учитеља, у пројекту ,,Упознајмо  Параћин, град у срцу Србије" 1.и 2. децембра 2023. Пројекат је реализовало Друштво учитеља Параћин у сарадњи са: родитељима, локалном самоуправом и туристичком организацијом.Заједно са домаћинима, децом и учитељима из: Ниша, Јагодине, Србобрана, Алексинца, Великог Градишта и Смедерева, посетили су школу ,,Стеван Јаковљевић" у Параћину и школе у Забреги и Доњој Мутници.Обишли су и родну кућу Бранка Kрсмановића, манастир Света Петка, излетиште на реци Црници и врело Грзе.Учествовали су у ликовним радионицама и били на књижевној вечери на којој је представљена књига за децу ,,Жарко Бубамарко".Поред тога што су упознали Петрушку област, стекли су и многобројне пријатеље, међу којима су најзначајнији њихови домаћини у чијим породицама су били смештени.

Фотографије можете видети овде.