Учитељице из Сомбора награђене на Методичким данима учитеља

На Методичким данима учитеља, који су одржани 2. децембра 2023. године у Новом Саду, учитељице из Сомбора су освојиле запажене награде за своје радове. Ово је још један доказ квалитета рада и креативности учитеља и ученика из Сомбора, који су већ проглашени з најактивније удружење у Војводини за 2023. годину.

Татјана Kолар, учитељица из Основне школе "Аврам Мразовић", је освојила прво место на фото конкурсу за учитеље "Моја учионица и учитељ на послу", који је организован у оквиру Методичких дана. Татјана је послала неколико фотографија које су показале лепоту и разноликост њеног разреда, као и њен ентузијазам и посвећеност у раду са децом.

Тања Огризовић, учитељица из Основне школе "Иво Лола Рибар", је добила похвалу запредста вљен рад на конкурсу за најбољу педагошку иновацију у разредној настави, награда "Димитрије - Мита Чипчић". Тањин рад је био на тему интегративне наставе, која је обухва тиланеколико предмета: српски, математику, ликовно, свет око нас. Обрада је текла по станицама, у којима су били обухваћени сви ученици њеног одељења.

Ружица Вукелић, учитељица из Основне школе "Никола Тесла" из Kљајићева, је добила престижно признање Учитељ плус за вишегодишњи допринос у организовању амбијенталне наставе. Ружица је организовала бројне излете, посете и радионице за своје ученике, који су им омогућили да уче на занимљив и практичан начин, а све са циљем да се деци пружи богато и разноврсно искуство, које ће им проширити видике и подстаћи радозналост.

На Методичким данима учитеља је такође уприличено и полагање учитељске заклетве, коју је положила Наталија Павков, такође учитељица из Основне школе "Аврам Мразовић".

И др Оља Маричић, која је укључена у наставни и научно-истраживачки рад за за ужу научну област Методика наставе познавања природе, дошла као подршка учитељима, али и са намером да види који су то правци које савремено учитељско звање интересује, вреднује и заступа, с обзиром да као доцент изводи наставу из области методике природних наука са студентима основних (смер учитељ и васпитач) и мастер студија на Педагошком факултету у Сомбору.

Ове учитељице су пример како се уз подршку директора и колега може постићи изванредан успех у образовању и стваралаштву. Честитамо им на њиховим наградама и желимо им још много успеха у будућности.