Tрећа редовна  годишња скупштина Удружења сомборских учитеља

У петак, 24. фебруара, одржана је трећа редовна  годишња скупштина Удружења сомборских учитеља. Химном „Удружење се осврнуло  на све важне дођаје  из претходне године и презентовало све активнисти које покренуло и у њима активно учествовало. Активности је заиста била много.Удружење је организовало другу по реду манифестацију „ У бојама деце“ .Ова манифестација је добила подршку Града на свим нивоима и одвијала се на неколико локација у граду сходно природи активности која се реализовала.Трећи по реду ликовни конкурс Удружења „Хероји нашег доба“ био је посвећен ватрогасцима. Потписана је сарадња са Удружењем слепих и слабовидих која је крунисана вајарском радионицом „Цвет из таме“ и активним учешћем у пројекту „Илузијом за инклузију“. Удружење је за своје чланове организовало бесплатан акредитовани семинар „Интеграцијом наставних садржаја до функционалне писмености“. Удружење је на састанку са представницима градске управе покренуло иницијативу за отварање Музеја  учитеља у Сомбору. Међу тридесет најуспешнијих удружења из целе Србије, радном састанку у Великом Градишту на Сребрном језеру присуствовали  су и представници Удружења сомборских учитеља са својим ученицима. Литерарни конкурс за учитеље под називом „ЈА УЧИТЕЉ“ расписан је поводом Међународног дана учитеља и Дана просветних радника, а учитељи са најуспешнијим радовима су награђени пригодним поклоном. Сомборско зимско распустилиште - Созира ове године је био само пилот пројекат,а удружење ће настојати да пређе у традиционалну активност с обзиром на успех који је постигао. Претходна година била је веома успешна, а циљ Удружења је да у наредном периоду своје деловање прошири, обогати и још више унапреди.

Овом приликом, јавно је похваљено 12 учитеља. Јавна похвала учитељу је установљено признање   које се додељује за изузетан труд, залагање и унапређење наставне праксе.  Једанаест учитеља похваљено је на предлог актива својих школа, а Татјана Колар из ОШ „Аврам Мразовића“ испред Удружења сомборских учитеља.Јавно похваљени учитељи су:

Валерија Клем, ОШ „Петефи Шандор“ Дорослово

Валерија В. Николић  ОШ „ Братство- јединство“ Сомбор

Татјана Ненад ОШ „Аврам Мразовић“ Сомбор

Зорица Ђукић ОШ „Жарко Зрењанин“ Апатин

Лидија Маринковић ОШ „22.октобар“ Бачки Моноштор

Марија Гроздић ОШ „Лаза Костић“ Гаково

Милана Бјеливук Ковач ОШ „ Никола Тесла“ Кљајићево

Милица Малиџан  Музичка школа „Петар Коњовић“

Тања Огризовић ОШ „Иво Лола Рибар“ Сомбор

Татјана Мандић ОШ „Алекса Шантић“ Алекса Шантић