У бојама деце

Част нам је да Вас обавестимо да смо и ове године добили подршку на свим нивоима Града  а поучени и охрабрени изузетним резултатима и позитивним искуствима,  ове године смо наш фестивал обогатили садржајима и гостима не само из целе Србије већ и из суседних држава, Босне и Херцеговине, Хрватске и Мађарске тако да наш фестивал добија међународни карактер.

Као и прошле године би се одвијао  на неколико локација у граду, сходно природи активности која се у том тренутку реализује.

Спортске активности за децу "Шарено двориште" и радионице  авиомоделарства и израде честитки од сламе (где су своје присуство најавили чланови Аеро-клуба Сомбор и сламарке  УГ " Буњевке" ) одвијаће се у Спортском центру " Соко" у Сомбору.

Смотра наставничког и ученичког стваралаштва у Народном позоришту са луткарским представама за децу и мини концертом  дечјег хора "Шарених вокала".

За учитеље се припрема онлајн конференција на тему  ЗНАЧАЈ ДЕЧЈИХ ЧАСОПИСА У  ВАСПИТАЊУ И ОБРАЗОВАЊУ.  Предавачи ће бити  са факултета  из Београда, Новог Сада, Сомбора, али и из реда издавача часописа и књига.   Уводно излагање о историјату дечијих часописа, а први су објављени управо у Сомбору  даће познати сомборски хроничар  Милан Степановић.

Као и прошле године -  један део манифестације посвећен учитељима пензионерима за које  осим пригодног програма организујемо и једно интерактивно предавање психолога И. Рашковић на тему  “Лепоте и изазови пензионерског живота“.

Ликовни конкурс на тему " Хероји нашег доба 3" који је  такође део саме манифестације посвећен је ватрогасцима спасиоцима и  Ватрогасна станица Сомбор је већ потврдила своје учешће.