ШАРЕНО ДВОРИШТЕ И ЛИКОВНА КОЛОНИЈА

Удружење сомборских учитеља организује манифестацију ,,У бојама деце“ која би требала да се реализује треће суботе у мају,22.5.2021. Тим поводом организован је радни састанак на предлог председнице надзорног органа, Валерије П. Николић, иначе учитељице у ОШ ,, Братство-јединство“ у Сомбору у просторијама школе. Учитељице: Гордана Везмар, Валерија Николић, Агица Видаковић Јовановић, Нада Љепојевић, Снежана Ивковић и Тања Михаљчић  су упознате са планом активности које ће се реализовати у дворишту школе. Оне ће чинити тим који ће се бринути о техничким стварима и трудиће се да буду добре домаћице.
    Шарено двориште је замишљено тако да се ученици 4.разреда такмиче испред својих школа на спортском терену у пет активности. Екипу чине шесторо деце четвртог разреда. Како би припреме могле да почну, учесници треба да се пријаве најкасније до 30.04.2021., на мејл удружења. Удружење је обавестило све своје чланове о протоколу којег треба да се придржавају, а позвало је и оне школе које се за сад нису прикључиле.
    Злата Ђерић је такође била присутна и изнела је своје виђење целе манифестације, а наравно дала је и несебичну подршку Удружењу сомборских учитеља, јер је оно препознало њену идеју да се направи оваква једна манифестација.
    Наташа Главоњић, учитељица истоимене школе, позвала је колегинице у парк где ће се организовати ликовна колонија. Навела је да ће бити четири сомборска сликара и да ће се одржати креативне радионице са сликарима и цртање на бетону. Домаћин овог дела манифестације је ресторан ,,Фијакер“ .
    Остаје нам само да се надамо лепом времену и добром здрављу како би реализација целог пројекта била успешна.