САРАДЊА ЦЕНТРА ЗА ПРОМОЦИЈУ НАУКЕ И УДРУЖЕЊА СОМБОРСКИХ УЧИТЕЉА

С обзиром да Удружење сомборских учитеља још увек нема своје просторије, а у договору са директором Центра за стручно усавршавање запослених у образовању - Миланом Стакићем који је свесрдно изашао у сусрет и омогућио да се у њиховим просторијама одржи састанак, данас су се састали представници Центра за развој науке Слободан Јевтић и Предграг Пањковић са председницом Удружења сомборских учитеља Ружицом Вукелић и председницом Надзорног одбора УСУ-а Валеријом П. Николић.
Недавно основано Удружење сомборских учитеља располаже са више него скромним средствима и за већину активности користе личне рачунаре и рачунарску опрему, те су се из тог разлога обратили Центру за промоцију науке да им уступe барем два рачунара и један пројектор даљи рад.
До сада се Удружење трудило се да својим члановима и осталим колегама, приватно путем мејлова, али и јавно на својој фејсбук страници обезбеди виртуелно место за пружање помоћи кроз размену идеја и добре праксе, вођење школске администрације, израде извештаја, педагошке документације, акционих и развојних планова и извештаја тимова и свега осталог што је саставни део школске администрације. Намера Удружења је и да се просветним радницима, али и ученицима пружи подршка у виду видео упутстава у увођењу рачунарске технологије у свакодневни рад кроз употребу дигиталних уџбеника и рачунара, припреме и реализацији наставе као и употребе дигиталних алата, те да се на тај начин укаже посебан значај неформалном и пројектном образовању од самог почетка школовања наших ђака.
Како се Центар за промоцију науке у оквиру својих делатности између осталог бави и промовисањем неформалног образовања и пропагирањем увођења дигитализације у основно образовање, препознали су наше Удружење као потенцијалног сарадника на кога би се могли ослонити у реализацији ових заједничких циљева. Удружењу су уступили на коришћење два лаптопа и пројектор и разговарали на тему проширења сарадње путем организовања изложби научних огледа, паркова науке и сл. Том приликом сачињен је и уговор о послузи између СПН-а и УСУ-а и извршена примопредаја горе наведене опреме.
У име Удружења сомборских учитеља захваљујемо се Центру за промоцију науке и Центру за стручно усавршавање запослених у просвети и очекујемо да нас прихвате за равноправног прартнера у неким наредним пројектима.