eTwinning заједница школа и предшколских установа

eTwinning je заједница школа и предшколских установа у Европи. Намењена је особљу које ради у школама, односно вртићима  и то за потребе комуникације, сарадње, развијање пројеката, размене - укратко развијању  осећаја припадности најузбудљивијој европској заједници намењеној учењу и подучавању. Наставници укључени у рад ове заједнице су отворених схватања, лишени сваке сујете и увек спремни за подршку. Успех једног члана пројекта успех је и свих осталих укључених у пројекте. У то се уверила и учитељица из ОШ ,,Братство -јединство" Валерија П. Николић која је уз менторску подршку учитељице Ружице Вукелић  из ОШ ,,Никола Тесла" из Кљајићева - иначе добитнице 11 националних и 9 европских ознака за квалитет рада, прошла цео пут и-твинера од почетка до краја и као учесник, али и као оснивач целог пројекта. Један пројекат је био везан за природне науке, а други је за  своју основу имао ликовну културу. Ваља напоменути да су за оба ова пројекта ,, С науком на ти" и ,,Украси за празнике" обема учесницама ове године су додељене националне ознаке за квалитет рада и том приликом, осим диплома, добиле и поклон пакет као награду за свој рад.